Wynajem domków mobilnych – pomysł na całoroczny biznes

R

Masz atrakcyjną działkę w górach lub nad jeziorem, którą chcesz zagospodarować, lecz nie wiesz jak? Wynajem domków mobilnych może okazać się atrakcyjnym pomysłem na całoroczny biznes. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w obiekty na kołach i o czym pamiętać, by wybrać odpowiednie domki mobilne pod wynajem.

Wynajem domków mobilnych – dlaczego warto zainwestować w obiekty na kołach?

Wynajem domków mobilnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Decydują się na niego osoby, które chcą w komfortowych warunkach spędzić wakacje lub odetchnąć od zgiełku miasta podczas weekendowego pobytu. Nic więc dziwnego, że i inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup domku mobilnego. Stanowi on bowiem atrakcyjną alternatywę dla klasycznego budynku letniskowego. Co sprawia, że obiekty na kołach to dobry wybór pod wynajem?

  1. Atrakcyjna cena. Głównym atutem domków mobilnych jest ich atrakcyjna cena. Najczęściej inwestycja w nie pochłania mniej kosztów niż budowa klasycznego domku letniskowego. Na cenę obiektu wpływ ma jednak wiele czynników, w tym m.in. metraż, jakość użytych materiałów konstrukcyjnych czy też rodzaj udogodnień.
  2. Szybka realizacja. Czas oczekiwania na domek mobilny wynosi średnio 3-4 miesiące od momentu zamówienia. Oczywiście wiele zależy od specyfiki projektu. Małe obiekty najczęściej tworzy się szybciej niż skomplikowane budynki wyposażone w szereg udogodnień.
  3. Możliwość urządzenia i wyposażenia domku pod klucz. Domki mobilne można zakupić w wersji pod klucz. Zwiększa to co prawda cenę obiektu, jednocześnie sprawia jednak, że inwestor otrzymuje gotowy do zamieszkania budynek. Może więc praktycznie od razu czerpać zyski z wynajmu.
  4. Minimum formalności. Domek mobilny – pod pewnymi warunkami – można postawić na działce bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę. W efekcie inwestycja może zostać szybciej zrealizowana.
  5. Łatwość posadowienia domku mobilnego na działce. Transport domku i jego posadowienie nie nastręcza doświadczonej firmie większych problemów. Oczywiście, działkę należy odpowiednio przygotować na posadowienie domku mobilnego, np. doprowadzić do niej media i utwardzić podłoże pod obiekt. Niemniej prace przygotowawcze nie są tak skomplikowane jak w przypadku tradycyjnej budowy.
  6. Możliwość użytkowania przez cały rok. Na rynku dostępne są domki mobilne całoroczne. Wyposażone są one w instalację grzewczą, a także grubszą warstwę izolacji. W efekcie można je wynajmować także zimą.

Powyższe zalety – w połączeniu z atrakcyjną lokalizacją i aktywną promocją – sprawiają, że inwestycja w domki mobilne pod wynajem nie tylko szybko się zwraca, ale również jest źródłem stabilnych dochodów.

Domek mobilny pod wynajem – na co zwrócić uwagę?

Domek mobilny pod wynajem powinien odznaczać się określonymi walorami użytkowymi. Wówczas spełni wszystkie oczekiwania gości, co przełoży się na ich zadowolenie z pobytu. Sprawi to też, że będą oni bardziej skłonni do ponownego przybycia, a także zarekomendują miejsce wśród swoich znajomych. Na jakie kwestie warto więc zwrócić uwagę przy wyborze domku mobilnego pod wynajem?

  1. Układ pomieszczeń. Domek mobilny pod wynajem powinien być podzielony na dwie strefy – dzienną i nocną, co zapewni odpowiedni komfort użytkowania. Do strefy dziennej zalicza się kuchnię z salonem i łazienkę z toaletą, a do nocnej – sypialnie.
  2. Funkcjonalne i ustawne wnętrza. Domki mobilne pod wynajem najczęściej odznaczają się niewielkim metrażem, stąd też potrzeba, aby były wyposażone w funkcjonalne i ustawne pomieszczenia. Ułatwi to aranżację wnętrz i sprawi, że niczego w nich nie zabraknie.
  3. Odpowiednie wyposażenie. Wygodne łóżka, odpowiednia ilość miejsca do przechowywania, sprzęty AGD i RTV oraz urządzenia sanitarne to tylko niektóre elementy wyposażenia, które konieczne muszą znaleźć się w domku mobilnym pod wynajem. Zapewnią one wysoki komfort użytkowania pomieszczeń.

Wynajem domków mobilnych to atrakcyjny pomysł na całoroczny biznes. Na sukces przedsięwzięcia wpływ ma jednak wiele czynników, w tym lokalizacja obiektów i ich aktywna promocja. Ważny jest również sam budynek. Powinien on być wyposażony we wszystkie udogodnienia i zapewniać komfort użytkowania. Dlatego jego zaprojektowanie i wykonanie warto powierzyć specjalistom.