Zastosowanie pachołków elastycznych

R

Pachołki elastyczne to wygodne i praktyczne rozwiązanie stosowane zarówno przy remontach dróg, jak i przy drobniejszych pracach. Elastyczne pachołki drogowe są równie funkcjonalne poza drogami, na parkingach, placach manewrowych, halach czy magazynach, a także na prywatnych posesjach. Mają wiele cech, które sprawiają, że są cenionymi akcesoriami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wyjaśniamy, czym są pachołki elastyczne oraz jakie jest ich zastosowanie.

Cechy pachołków elastycznych nowej generacji

Pachołki drogowe to niezwykle przydatne akcesoria, które są podstawowymi narzędziami bezpieczeństwa na drodze i poza nią. Jednak pachołki drogowe, które znamy od wielu lat, przeszły poważną metamorfozę. Choć na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniły, ich jakość znacznie się poprawiła. Wielkość stożka drogowego nie zmienia się, pachołek ma wysokość od 30 cm do 110 cm. Dzięki temu mogą być one stosowane na różnego rodzaju drogach, a także na krawężnikach, chodnikach, ścieżkach pieszych i rowerowych, parkingach i posesjach prywatnych, a także w magazynach i halach produkcyjnych. Jednak nowoczesne stożki drogowe są znacznie bardziej widoczne niż ich starsze odpowiedniki. Udało się to osiągnąć dzięki wysokiej jakości folii odblaskowej. Zapewnia ona mocne i efektywne odbicie światła, tworząc iluzję, że stożek świeci sam. Dzięki temu pachołki drogowe są doskonale widoczne nawet w ciemności i w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Zastosowanie pachołków elastycznych

Cechą odróżniającą elastyczne stożki drogowe od ich mniej elastycznych odpowiedników jest materiał, z którego są wykonane. Wcześniej plastikowe pachołki drogowe były standardem. Jednak ten sprzęt jest daleki od ideału. Jest dość kruchy, odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury i szybko blaknie od promieni słonecznych. Wszystko to sprawia, że ​​w przypadku zderzenia samochodu z pachołkiem parkingowym stożek ulegnie całkowitemu zniszczeniu. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku stożków elastycznych. Wykonane są z tworzyw sztucznych, takich jak polietylen oznaczony symbolem PE, oraz polichlorek winylu – PVC. Guma z recyklingu jest również coraz częściej wykorzystywana jako podstawa elastycznych pachołków parkingowych. Guma i miękki plastik mają tę zaletę, że są znacznie trwalsze i trudniejsze do uszkodzenia. Nawet całkowite przejechanie auta po gumowym stożku drogowym nie uszkodzi go, a pachołek może jedynie się odkształcić. Dodatkowo elastyczne pachołki są odporne na wysoką i niską temperaturę oraz nie blakną i nie odbarwiają się pod wpływem słońca. Gumowe pachołki drogowe to zdecydowanie najlepszy wybór i świetna nowoczesna alternatywa dla pachołków plastikowych. Są również jednym z najtrwalszych akcesoriów drogowych tego typu.