Ochrona mebli przed zwierzętami. Jak uchronić tapicerkę przed dzikimi lokatorami?

R

Masz zwierzęta domowe i boisz się o zniszczenie mebli? Chcesz zabezpieczyć je przez uszkodzeniami oraz zabrudzeniem, ale nie wiesz jak? Rozwiązań jest kilka. Sprawdzą się świetnie w przypadku kotów oraz psów. Dzięki nim twoje meble będą wyglądać jak nowe nawet po kilku latach ze zwierzakiem domowym. Jak zabezpieczyć meble? Sprawdź, co warto zrobić, by nie uległy zniszczeniu!

Pokrowce na kanapy

Na kanapach oraz fotelach możesz umieścić specjalne pokrowce. Są one stworzone z materiałów, które nie niszczą się szybko. Można je w każdej chwili zdjąć i wyczyścić. Chronią meble tapicerowane przez zabrudzeniami oraz zniszczeniem, np. przez podrapanie. W zależności od materiału, niektóre pokrowce można wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki. Dzięki temu utrzymanie kanapy w czystości jest proste, nawet przy kilku zwierzakach, które lubią się na niej wylegiwać.

Pozbądź się sierści

Koty oraz psy zostawiają wszędzie swoją sierść. O ile odkurzenie jej z podłogi jest proste, tak z kanapy – trudniejsze. Do tego celu warto użyć rolkę czyszczącą, do której przyklejają się kłaczki. Dzięki temu szybko i skutecznie usuniesz sierść swojego pupila z sofy, kanapy i fotela.

Nie zapominaj o krzesłach

Nie możesz zapomnieć o zabezpieczeniu krzeseł w jadalni oraz tych przy biurkach. Na nie także warto zakupić specjalne pokrowce, które utrzymają meble w czystości. Tak samo jak w przypadku kanapy – łatwo i szybko wyczyścisz pokrowiec.

Kiedy zwierzęta niszczą meble?

Zwierzaki domowe niszczą meble, gdy się nudzą. Dlatego zapewnij im odpowiednią rozrywkę nie tylko na spacerze, ale także w domu. Zainwestuj w zabawki, które pupil będzie mógł gryźć. Pamiętaj o odpowiedniej wielkości drapaku dla kota. Jeśli zwierzak będzie miał gdzie drapać – ominie twój ulubiony fotel czy kanapę.

Drewniane meble

Jak zabezpieczyć drewniane meble przed podrapaniem i pogryzieniem? Możesz zabezpieczyć nogi stołu lub krzeseł wytrzymałą tkaniną. Jeśli twój pupil niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze – przemyśl zakup metalowego stołu. Na fronty szafek możesz nakleić gumowe naklejki, które przyjmą zniszczenia. Po ich odklejeniu mebel będzie nienaruszony.

Kable

Pamiętaj także o zabezpieczeniu kabli. Przegryzienie ich może być bardzo niebezpieczne! Możesz wykorzystać w tym celu spray odstraszający zwierzęta domowe lub zamaskować kable listwami. Zabezpiecz także gniazdka.

Zwierzęta często drapią i gryzą meble, ale możesz w łatwy sposób tego uniknąć. Zamiast karać zwierzaka – zabezpiecz meble przez pazurami, zębami oraz brudem.

Samodzielne czyszczenie mebli czy firma sprzątająca?

Zaleta samodzielnego czyszczenia mebli jest jedna – oszczędność pieniędzy. Marnujesz jednak przy okazji cenny czas, który mógłbyś poświęcić na coś innego. Na dodatek efekty Twoich starań nie będą tak dobre, jak przy skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy sprzątającej.

Pamiętaj, że liczą się nie tylko aspekty estetyczne, ale i zdrowotne. Regularne czyszczenie i pranie mebli uchroni Cię przez niebezpiecznymi drobnoustrojami.