Wyposażenie ogrodu. Jakie akcesoria warto posiadać?

R

Nic nie jest w stanie dodać ogrodowi tak świetnego klimatu, jak odpowiednio dobrane wyposażenie i akcesoria. Najwięcej osób decyduje się na osoby wykonane z materiałów takich jak gips, żywice, czy poliuretany. Jeśli jesteś posiadaczem pustego ogrodu, to trafiłeś w doskonałe miejsce. Za moment podsuniemy Ci całe mnóstwo pomysłów na to, jak możesz zagospodarować pustą przestrzeń. Zapraszamy do lektury!

Fontanna ogrodowa

Fontanna kojarzy się głównie z parkami czy ogrodami publicznymi. Co jednak stoi na przeszkodzie, abyś miał ją również na swoim prywatnym terenie?

Tryskająca woda z pewnością doda Twojemu ogródkowi uroku, a ozdobna fontanna doskonale wpasuje się w krajobraz. A być może posiadasz już oczko wodne, które będzie dobrym towarzyszem Twojej przyszłej fontanny?

Wśród nowoczesnych fontann ogrodowych znajdziesz całe mnóstwo rozmiarów oraz kształtów. Naszym osobistym faworytem są takie w kształcie gołębi lub zwierząt wodnych.

Rzeźby i figurki

Naszym skromnym zdaniem w rzeźbach jest coś takiego tajemniczego, wręcz o baśniowym klimacie. Tego typu wyposażenie z pewnością urozmaici Twój przydomowy ogródek.

Personalnie nie przepadamy za rzeźbami w kształcie ludzi – ale w końcu ilu ludzi, tyle opinii. Wybralibyśmy za to figurki w kształcie zwierząt – to znacznie bardziej pasuje tematycznie!

Możesz zdecydować się na zakup pojedynczych rzeźb, które umieścisz tu i ówdzie, ale możesz też zainwestować w całe kompozycje, które z całą pewnością zwrócą uwagę każdego, kto tylko odwiedzi Twój ogród.

Lampy ogrodowe

Od kiedy przekonaliśmy się, jak wspaniale prezentujące się i klimatyczne potrafią być lampy ogrodowe – nie wyobrażamy sobie bez nich ogrodu.

Klasyczne oświetlenie jest nudne i nie dodaje takiego klimatu, jak lampy ogrodowe o przeróżnych rozmiarach i kształtach. Nie tylko wyglądają one doskonale, ale oczywiście też są bardzo użyteczne.

A Ty – na jaki wystrój postawisz? Orientalny? A może baśniowy? Koniecznie dopasuj do siebie lampy ogrodowe, rzeźby, figurki oraz fontannę w taki sposób, aby były one ze sobą zgrane stylistycznie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ozdoba ozdobie nierówna. Zanim zdecydujesz się na zakup ogrodowych akcesoriów, koniecznie sprawdź ich jakość.

Na pierwszym miejscu powinna znajdować się jakość materiałów – powinien on być nie tylko wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, ale też dostosowany do długotrwałego wystawienia na przeróżne warunki atmosferyczne – na przykład deszcz czy wiatr.

W dalszej kolejności warto rzucić okiem na jakość wykonania – czy wszystkie ozdoby ogrodowe zostały wykonane z odpowiednią starannością? A może gdzieniegdzie pojawiają się nierówności? Być może mankamenty nie są widoczne na pierwszy rzut oka, jednak zaufaj nam – po pewnym czasie będą one wręcz kuły w oko.

Na końcu warto upewnić się jak wygląda kwestia zabezpieczenia towaru, czyli gwarancja. Jeśli producent ponosi odpowiedzialność za sprzedawane akcesoria – to może być dla Ciebie ogromna, zielona flaga.

Życzymy udanych zakupów i wystrojenia ogrodu!